Tuvalet Tıkanıklığı Açma Yöntemleri? Teber Altyapı

Tuvalet tıkanıklığı Açma Yöntemleri Tuvalet tıkanıklıkları en yersiz zamanlarda başına gelir. Ve Çaresiz Kalır Panik Olursunuz Neyse ki, tesisatçıya para ödemeden birçok tıkanıklığı kendin giderebilirsin. Giderilmeyen Tıkanıklık lar İçin Teber Altyapı Tesisattan Yardım Ala Bilirsiniz Tuvalet tıkanıklıklarının çoğu; iyi bir tuvalet pompası veya karbonat, sirke ve sıcak su ile yapılan ev yapımı karışımlarla giderilebilir. Elinize Eldiven ve ağız maskesi Kullanın Daha derinlerdeki tıkanıklıklar için, lavabo açma telini deneyebilir veya ıslak/kuru elektrikli süpürge kullanabilirsin. Aksi takdirde Teber Altyapı Tesisattan  7/24  Kameralı Robot Cihazlı Servis Talep Edebilirsiniz. (0532) 772 41 14

tuvalet tıkanıklığı açma yöntemleri
tuvalet tıkanıklığı açma yöntemleri

1 Tuvaletin taşmasına engel ol. Eğer tuvalette sifona bastıktan sonra su düzgün bir şekilde tahliye olmuyorsa sifona tekrar basma. Çünkü bu klozete daha fazla su dolmasına neden olacaktır ve tıkanıklık zorlaşacaktır. Bunun yerine, Klozetin kapağını aç ve su akışını sağlayan Gider Deliğini büyük Parça Bezle İçine Kaçırmadan kapat. Bu Bez su akışını engelleyecektir.

 • Tıkanan Klozetler Genelde İleriden tıkanır basit olan Klozet Tıkanıklığı için bazı yöntemlerimiz var

Tıkalı Klozeti Tel, Pompa Kimyasal Gibi basit yöntemlerle Açmaya Deneye Bilirsiniz. Hadi Uygulayalım.

 • tuvalet taşmasında ne yapılır
  tuvalet taşmasında ne yapılır

2 Tuvaleti hazırla. Suyun taşma ihtimaline karşı suyu emmesi için yere gazete kağıt havlu Benzeri Şeyler ser. Bu sonradan yapacağın temizliği kolaylaştıracaktır. Elinize Eldiven ve Ağız Maskesi Takın Meydana gelecek kötü kokuyu azaltmak için pencereyi açmalı  veya havalandırma fanını çalıştırmalısın Aynı Zamanda Oda Kokusu Sıkın.

 • Eğer tıkanıklık ciddi ise, bir çift kauçuk eldiven giy Maske Tak. Tuvaletler hijyenik değildir ama kaliteli bir çift kauçuk temizlik eldiveni seni her türlü mikroptan koruyacaktır. Dikkatli Ol  Dirseğine kadar uzanan bir eldiven seç.
 • İşlerin kötüye gitme ihtimaline karşı üzerine eski elbiselerinden giyebilirsin Pis Su dan Korun.

tuvalete fırça kaçtı

  tuvalete fırça Gibi Pilastik Cisim Kaçtı

3 Tıkanıklığı giderip gideremeyeceğine bak. Eğer tıkanıklığın nedenini görebiliyorsan mümkünse tuvaletin içinden çıkar. Eğer orada bir cisim olduğundan eminsen (çocuk oyuncağı gibi)

 •   ancak elinle çıkaramıyorsan, bu adımı atla Ve Teber Altyapı Tesisattan 7/24 Servis Talep Et.
 • tuvalet açma pompası
  tuvalet açma pompası

  4 Kaliteli bir pompa kullan. Ve Dikkatli Ol Pompayı Kırıp gidere Kaçırma Büyük boy, dayanıklı, kauçuk bir pompa kullanmak önemlidir. Yuvarlak şekilli veya alt kısmı kıvrımlı, sızdırmazlık sağlayacak kauçuk bir pompa kullan. Vakum ağızlı ucuz pompaları kullanma. Bunlar genelde işe yaramaz Basit Kalır.

  • Eğer pompan yeterli vakum sağlamıyorsa, sızıntıyı önlemek için pompanın altını eski bir bez parçasıyla sarmayı dene.
  • Pompayı kullanmadan önce sıcak suyun altına tut ve Esneklik sağlamak için elinle pompayı esnet. Bu, pompanın yumuşayarak daha iyi vakum oluşturmasını sağlayacak.
  • tuvalet tıkanıklığı açma pompası
   tuvalet tıkanıklığı açma pompası

   5 Pompayı klozetin içine yerleştir. Yüzüne Atık Su Gelmeyecek Şekilde Pompanın gider deliğini tamamen kapadığından emin ol. Pompanın etkili olması için biraz suyun içinde olması gerekir. Klozetin Yarısına Kadar  Su Olmalı . İleri-geri vakumlama işlemini, pompa suyun dışında değil içinde olacak şekilde yap. Tuvalet içerisinde yeterli su yoksa su ekle Taşmayacak şekilde.

   • Pompa tuvalet deliğini tamamen kapatacak şekilde pompala. İlk pompalama delikten içeri hava iteceğinden önce yavaşça pompala. Sonra aşağı ve yukarı hızlıca iterek tıkanıklığı gevşetip gidermeye çalış. Tıkanıklık azalana veya giderilene kadar güçlü bir şekilde pompalamaya devam et. Tıkanıklığın açılması için bu işlemi 15-20 defa yapman gerekebilir.  Sabırlı ol, tıkanıklığa sert bir cismin sebep olmadığından emin olduğun sürece atık pisliklerin tıkanıklığını açar pompalamak genelde yeterlidir. Hemen işe yaramayabilir ama bu işlemi birkaç defa denediğinde ve her denemede onlarca kez pompalandığında işlem tamamdır Açılmamış İse Fazla zorlaştırmadan Teber Altyapı Tesisat Firmamızdan 7/24 Servis İsteyin.
   • tuvalet tıkanıklığı açma yöntemleri
    tuvalet tıkanıklığı açma yöntemleri

    Firmamız oldukça zorlu tıkanıklık ları Kameralı Robotla Kırmadan Zarar Vermeden Açıyor Tıkanıklığa Sebep Olan Cisim Yada Benzeri şeyleri tespit ediyor tıkanıklığı açıyor bu işlem 15 daki ile 30 dakika kadar sürmekte.

   • tuvalet tıkanıklığı nasıl anlaşılır
    tuvalet tıkanıklığı nasıl anlaşılır

    1 Tıkanıklığı kontrol etmek için sifonu çek. Eğer pompalama klozetin içindeki suyu boşaltıyor ancak tıkanıklık suyun rahat akışını engelliyorsa.  İnatçı tıkanıklıklar için Teber Altyapı Tesisattan Servis Çağırın.

   • klozet açıcı kimyasal
    klozet açıcı kimyasal

    2 Bir Adet Kimyasal satın al. Atık pisliğini sıvılaştıran bir kimyasal karışım ürünü bul. Bu pis su arıtma sistemlerindeki atıkları sıvılaştırmak için kullanılır.

    • Bu tür ürünler genelde nalburlarda veya yapı marketlerin tesisat bölümünde bulunur. Kimyasal enzimler genelde gider temizleyici tıkanıklık açma olarak tercih edilir çünkü Bir Adet kimyasal  tuvalet borularına ve çevreye zarar vermezler Ancak bir adetten fazla sı zarar lıdır   bir adetten fazla kullanmayın.
    • Bu yöntem sadece insan atıkları için kullanılır, oyuncak pilastik  gibi sert cisimler üzerinde işe yaramaz Kameralı Robot Cihazlı Usta Çağırmanız gerekir.
    • tıkanıklık açma kimyasalı nasıl kullanılır
     tıkanıklık açma kimyasalı nasıl kullanılır
     3 Kutu üzerinde ki yazan talimatlara uy.  Fakat Zarar Veriyor İse Uygulama Klozete tavsiye edilen miktar kadar açıcı dök Bir Paketten Fazla Kullanma. Açıcıyı etkili olması için muhtemelen 30 dakika kadar beklemen gerektiği yazacak. Basit Tıkanıklık giderildiğinde tuvalet gideri de açılacaktır.
    • tuvalet tıkanıklığı açma yöntemleri
     tuvalet tıkanıklığı açma yöntemleri

     özellikle tuvalet tesisat sistemlerinin döşenmesi sırasında tesisat ustalarının bilgisizliğinden kaynaklı olarak eğimli döşenmemiş olan çok gider borusu bulunmaktadır. Ana boruya bağlanan bu tesisat sisteminin eğimli olmaması giderin sürekli olarak tıkanmasına yol açmaktadır. Tesisat borusu düzgün şekilde yerleştirilmezse ya düz hat üzerinde ya da giderin dönüş olan kısımda tıkanmalar oluşabilir Hiç Sorun Değil Kırmadan Cihazlarımız İle 7/24 Açarız  (0532) 772 41 14 .

    • evde gider açıcı nasıl yapılır
     evde gider açıcı nasıl yapılır

     1 Demlikte Bir Kaç  litre su ısıt. Eğer tuvaletin, atıklardan dolayı sık sık tıkanıyorsa; sıcak su, karbonat ve sirke karışımı piyasadaki gider temizleyiciler kadar iş görecektir. Yaklaşık 2/ 3 litre su kaynat, suyun biraz soğumasını bekle ve bu arada diğer maddeleri klozete dök Yüzüne Dikkat Et Ve nefesine Gelmesin .

     • En az 2 litre su kullan. Az miktardaki su gidere yeterli itme kuvveti sağlamayacağı için işe yaramaz.
     • Döktüğün su, rahatlıkla içebildiğin bir çaydan daha sıcak olmamalı. Çok sıcak su porseleni çatlatabileceğinden kaynar su dökme Zarar Vere Bilir. Amaç; borulardan geçen Atıkların Sıvılaştırmak suyun sıcaklığını artırmak ve tıkanıklığa baskı uygulamaktır.
     • tuvalet açıcı evde nasıl yapılır
      tuvalet açıcı evde nasıl yapılır

      2 Tuvalete 1 su bardağı karbonat ve 2 su bardağı sirke dök. Karbonat ve sirke kimyasal Genleşmeye  girerek tıkanıklıkları gidermeye yardımcı olur. Genelde saf beyaz sirke kullanılır ama herhangi bir sirke de işini görür. Bu Basit Tıkanıklık İçin Kullanılan Yöntem karışım Karbonattan dolayı köpürecek.

      • Evde sirke ve karbonat yoksa, klozete biraz bulaşık deterjanı porçöz dök yüzüne eline dikkat ederek  deterjanı dökmeyi dene. Deterjan tıkanıklığı yumuşatmaya yardımcı olabilir.
      • Bu Yöntem oyuncak gibi sert cisimlerin sebep olduğu tıkanıklıkları gidermez oldukça Basit tıkanıklık İçin uygundur.-

       3 Tuvalet açıcı evde nasıl kullanılır Tuvalete sıcak su dök Ardından . Suyu gidere yakın yerden değil, bel hizandan dök. Suyun klozet içerisinde oluşturduğu itme kuvveti Gözle görüle bilr kendine dikkat et  tıkanıklık giderebilir.   

       tuvalet açıcı evde nasıl kullanılır
       tuvalet açıcı evde nasıl kullanılır

       4 Karışımı tuvaletin içeresinde 30 dakika boyunca beklet. 30 dakika sonra, su giderden akıp gitmiş olmalı. Bu ev yapımı karışım insan dışkısı maddelerin (suda eriyen tuvalet kağıdı,  vs.)  tıkanıklığı başarıyla temizlemelidir. Eğer su ikinci denemede gitmezse, tıkanıklığa sebep olan sert bir cisim olabilir. Tel elbise askısı veya lavabo açma teli kullanmayı dene.

      • klozet tıkanıklığı nasıl açılır
       klozet tıkanıklığı nasıl açılır

       Çaba Sonucu elde edilmez ise Teber Altyapı Tesisat Firmamızdan 7/24 servis talep ede bilirsiniz.

       • Tuvalet Tıkanıklığı Açma
        tuvalet tıkanıklığı nasıl giderilir
        tuvalet tıkanıklığı nasıl giderilir

         

       • Klozet Tıkanıklığı Açma
       • Lavabo Tıkanıklığı Açma
       • Tuvalet Açma
       • Gider Borusu Açma
       • Banyo Gideri Açma
       • Pimaş Açma
       • Apartman Gideri açma
      • Klozet tıkanıklığı açma yöntemleri
       Klozet tıkanıklığı açma yöntemleri

       1 Lavabo açma teli . Lavabo açma teli (bazen “kanal açma teli” veya “tuvalet açma teli” olarak da adlandırılır), gider borusunun kıvrımları “içinden çok fazla ileri gitmez fakat yakın mesafeden tıkanıklık açılabilr “, bir telin . En iyi tel, tuvalet taşına zarar vermeden tuvalet tıkanıklıklarını açmak için özel olarak dizayn edilen el tipi “spiral tellerdir. Narbur ve yapı marketlerde bulunur.

       Klozet tıkanıklığı açma yöntemleri
       Klozet tıkanıklığı açma yöntemleri

       2 Telin sarılı kısmını giderin içerisine yerleştir. Tel giderin içerisindeyken çevir, it ve dairesel hareket ettirerek tıkanıklığı gidermeye çalış Yakım da ise Açacaktır. Eğer cismi hissedebiliyorsan sertçe it. Su boşalmaya başlayana kadar devam et.

       • Bunu yaparken Su geçirmez bulaşık  eldiven giymeyi unutma. Teli hareket ettirirken ıslanabilirsin Atık Sular Zararlıdır alarjik ve hastalık yapa bilir.
       • Eğer tıkanıklığı hissedemiyorsan ve tuvalet suyu yavaş tahliye etmeye devam ediyorsa, tıkanıklık askının ulaşamayacağı kadar derinde olmalı. Teber Altyapı Tesisat Firmamızdan Kameralı Robot Cihaz Çağır (0532) 772 4114
       • gider açıcı kimyasal nasıl kullanılır
        gider açıcı kimyasal nasıl kullanılır

        1 Açıcıyı Belirtilen miktar kadar tuvalete dök Miktarı Aşma. Ürün üzerinde belirtilen talimatlara uy. Zehirli buharın tuvalet/banyona yayılmasını önlemek için kapağı kapalı tut Uzaklaş.

        • 2 Gider açıcı kimyasalı döktükten hemen sonra sakın pompa kullanma. Kimyasallar muhtemelen üzerine geri sıçrayabilir Kalıcı ve yanıcı etkisine sahip.
        • Kimyasalları solumamak için banyonun/tuvaletin iyi havalandırıldığından emin ol asit kokusu eve temas etmesin koku gitmesini bekle.
        • süpürge makinası ile tuvalet nasıl açılır
         süpürge makinası ile tuvalet nasıl açılır

         1 Islak/Kuru elektrikli süpürge İle Vakum Yap. Eğer pompalama ve telle açma işe yaramadıysa, ıslak/kuru bir elektrikli süpürge deneyebilirsin. Sakın sıradan bir elektrikli Susuz  süpürge kullanma, su içerisinde kullanılabilen bir süpürge olması gerekir Aksi takdirde size ve makinaya zarar gelir dikkatli ol.

        • süpürge makinası ile tuvalet nasıl açılır
         süpürge makinası ile tuvalet nasıl açılır

         2 Süpürgeyi kullanarak klozetteki suyu boşalt. Süpürge Tıkanıklık Açmaz? sağdece suyu tahliye eder  Süpürgeyi kullanmak için tuvalet sudan ve içindeki tüm diğer kalıntılardan arınmış olmalı.

        • süpürge makinası ile tuvalet nasıl açılır
         süpürge makinası ile tuvalet nasıl açılır

         Süpürgenin hortumunu gidere yerleştir. Tuvalet deliğinin birkaç santim içine it. Sadece esnek olan hortumu kullan, bağlantı parçalarını kullanma. Sızdırmazlık sağlamak için gider deliğine eski bir havlu sar sakın makina içine dolacak suyu taşırma.

        • süpürge makinası ile tuvalet nasıl açılır
         süpürge makinası ile tuvalet nasıl açılır

         Süpürgeyi çalıştır. Bir elini havlular üzerine koyarak iyi bir sızdırmazlık sağla. Vakum oluşması için birkaç dakika bekle. Süpürge büyük ihtimal tıkanıklığı temizleyecektir eyer açılmaz ise zorlama bu sağdece ufak ve basit tıkanıklık için. Açılmayan tıkanıklıklar  İçin Teber Altyapı Tesisat Firmamızı 7/24 Araya Bilirsiniz (0532) 772 41 14

        • İpucu Ve Öneriler
        • Sayın mağdur kalan yetkili klozet tıkanıklığında Ve Tuvalet giderinde eyer yapılan bütün yöntemler işe yaramamış ise klozete alafıranga ya  gelen suyu kapatın ve  Teber Altyapı Tesisat Firmamızdan Servis Talep Edin.(0532) 772 41 14
        • Bu yöntemler Oldukça Basit Ve Tehlikeli sağlığınız herşeyden değerli o yüzden çok fazla uğraşmayın sağlığınızı tehlikeye atmayın internetten yöntem olarak belirttiğimiz çabalar sadece basit işler için olup zor tıkanıklıklara hiçbir çözüm olmayacaktır .
        • Yapacagınız klasik yöntemleri uygularken önce elinize eldiven maske ve kol bölgelerine asit atık su bulaşmayacak şekilde kendi önleminizi alın ve on dan sonra başlayın çok uğraşmayın aksi takdirde zehirlenme ve tıkanıklık olan bölgeyi taşıra bilirsiniz.
        • Bu Zorlu Ve oldukça Sağlığınızı Tehdit Eden Tüm Tıkanıklık İşleriniz İçin 7/24 İstanbul un Bütün İlçelerine Teber Altyapı Tesisat Firmamız Servis Göndermekte (0532) 772 41 14 Bir Telefon kadar yakınız size 30 Dakikada Servis İmkanı.

         Teber Altyapı Tesisat Vidanjör
         Teber Altyapı Tesisat Vidanjör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA
WhatsApp