Tuvalet Lavabo Tıkanıklık Açma

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Tıkanan lavabolar çoğu zaman evdekilerin tüm gününü zehir edecek hale gelir. Tabiki de sadece evlerde değil iş yerleri hatta yemek yapılan yerlerde (Restoran) gibi birçok yerde oluşan lavabo tıkanıklığı kâbus haline gelmektedir. Genel olarak lavabo tıkanıklığı ile karşı karşıya geldiğinizde aklınıza ilk gelen hemen bir tesisatçı çağırmak olur. Ancak bir tesisatçının gelmesi en az yarım saati bulmaktadır. Tabi bu da çevrede yakın tesisatçı varsa mümkündür. Tabi birileri gelene kadar daha büyük sorunlar doğmaması için müdahale etmek gerekir. Tabi tıkanıklık küçük çaplı ise. Eğer küçük çaplı bir tıkanıklık ise evde kendiniz bile kolay yollarla bu lavabo tıkanıklığı açma sorununu çözmeniz mümkündür.

Covid-19 Sürecinde Firmamız Nöbetçi Ekiplerle 7/24 Tıkanıklık Açma Ve Kanalizasyon Temizlik Hizmetine Devam Ediyor

Esenler Tesisat Servisi, Esenler Lavabo Tıkanıklığı Açma, Esenler Tıkalı Tuvalet Açma, Esenler Tıkanıklık Açma, Esenler Pimaş Açma, Esenler Gider Açma, Esenler Vidanjör, Esenler Kanal Açma, Esenler Kanalizasyon Temizleme, Esenler Loğar Açma, Esenler Tesisatçılar, Esenler Vidanjör Hizmeti,

Apartmanın üst katında da tıkanıklık yaşanabilir. Örneğin balkon çıkmalarında pimaş dönmek zorunda kaldığından, keskin ve eğimsiz boru döşenirse pimaşın tıkanma riski çok yüksektir. Mutfak ana gideri tıkanması da bu şekilde olur. Çözümü çıkmanın altından dönüp, cepheye doğru dönüş kısmında dönüşe açık dirsek yani 45 derece dirsek kullanılırsa daha yumuşak bir dönüş sağlanmış olur. Bu da gidere dökülen yağların veya yemek artıklarının birikmeden akıp gitmesini sağlar. Kırmadan apartman borusu açma konusunda geliştirilmiş olan makineler sayesinde, sizin için temiz, güvenli ve garantili bir şekilde işinizi yapıyoruz.

Ortak kullanılan gider borusu tıkanması halinde, açmak için yapılan çalışmaların bedelini, binanın tamamının karşılaması gerekir. Su kimin evinden geri teperse tepsin, o katın üstünde bulunan tüm daireler o boruyu kullanırlar. Bu yüzden tıkanmaya sebep olan şey, herkesten dökülen yemek artığı ve yağlardır. Ancak bu konuda her zaman tartışmalar çıkmıştır. Mağdur olan daire sakini suyu keser. Çünkü kullanıldığı anda onun dairesinden su çıkıyordur. Buna sinirlenen diğer kat sakinleri ise suyu açar vb. durumlar söz konusu olur. Böylece iş uzar ve neticede herkes para verir. Olan biten tüm macera sadece boşa vakit kaybı olarak kalır. Ana gider sorunu, anlayışla ve komşuların üzerine düşeni yapmasıyla; hem daha hızlı, hem de üzülmeden, yorulmadan, sinirlenmeden çözülebilir.

Pimaş’ın Tıkanma Sebepleri Nelerdir?

Pimaş pek çok koşula ve değişkene bağlı olarak tıkanabilir. Tıkanma sebeplerinin en başında ise kullanımdan kaynaklı hatalar gelmektedir. Suda çözünemeyen maddelerin pimaş borularına atılması, tıkanıklığın en önemli sebebidir. Bu maddeler zaman içerisinde birikerek su giderlerinin tamamen tıkanmasına sebep olarak su tahliyesine engel olurlar.

Çeşitli inşaat malzemeleri de tıkanıklığa sebep olmaktadır. Borularda meydana gelen çökmeleri ya da ürün kalitesinden kaynaklı diğer sorunlar da pimaş tıkanıklığına sebep olurlar. Boru eğilimlerinin düzgün olarak yapılmaması da pimaş tıkanıklığının bir başka sebebidir. Bu sebeple ilk aşamada uzman kurumsal firmaların kullandığı hassas terazilerin kullanılması gerekmektedir.

Lavabo Açma
Lavabo Açma

Covid-19 Sürecinde Firmamız Nöbetçi Ekiplerle 7/24 Tıkanıklık Açma Ve Kanalizasyon Temizlik Hizmetine Devam Ediyor

Robot cihazlarla tıkanıklık açma
Banyo Tıkanıklığı ve Gideri Açma
Pis Koku Tespiti ve Giderilmesi
Logar Tıkanıklığı Açma
Bina Ana Giderlerine Çekvalf Montajı
Tuvalet Es Sifonu Değiştirme
Pis Su Gideri Tespiti ve Tamiri
Duşakabin ve Duş Teknesi Gideri Açma
Lavabo Tıkanıklığı Açma
Tıkanmış Mutfak Lavabosu Açma
Tıkalı Pimaş Gideri Açma
Klozet Tıkanıklığı Açma
Kanalizasyon Açma ve Temizliği
Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Kırmadan robotla tuvalet gideri kanalı açma işlemini robotla kırmadan boru içerisine gönderilerek tıkalı kanal içini cihazla açmaktayız. Tıkalı Kanal Lavabo açma işlemi Firmamız ile iletişim ve saat belirlemesi sonrası adres bilgilerinizi alarak servis gönderilir.
Lağım Atık suyun geri gelmesi Banyo mutfak lavabo gider borularından suyun gitmemesi sonucu Gece, Gündüz fark etmeksizin tıkanıklık olması sonucu firmamız ile iletişime geçerek sorunuzu belirterek tıkalı kanal giderlerini kısa sürede sorunsuz bir şekilde açıyoruz.

Gün Saat
Pazartesi 7/24
Salı 7/24
Çarşamba 7/24
Perşemde 7/24
Cuma 7/24
Cumartesi 7/24
Pazar 7/24
Resmi Tatiller Nöbetçi Tesisatçıyız
Bayram Tatili Nöbetçi Tesisatçıyız

Kanalizasyon açma işlemi  Atık Su Tesisatı ustasının hatası atık su borusunun yeterince suyun akışı verilmemesi sonucu cisimlerin yığılarak boru içerisini kaplayarak tıkanmalar meydana gelmektedir.

Genellikle Bina ortak alan olan mutfak ana hat giderinin tıkanması sonucu birçok dairenin gider borusundan suyun geri gelmesine neden olmaktadır. Boru hattını makine açarak ardından basınçlı motor ile tazyikli su vererek bina ortak ana hat borusunun Yıkamasını yaparak Tıkanmaların önüne geçmekteyiz. Kanalizasyon hat temizliği sonrası Garanti verilerek herhangi bir sorun sonrası firmamız tarafından ücretsiz işlem uygulamaları yapıyoruz.

Pimaş Açma

Pimaş açma işlemleri artık eskiden olduğu gibi kırıp dökmeye gerek kalmadan hızlı ve temiz bir şekilde sonuca ulaşmak mümkündür. Firmamız gelişmiş kanal açma makinesiyle tıkanıklığı açmayı problem olmaktan çıkarmıştır. Eskiden böyle durumlar kabus gibi oluyordu. Pimaş borudaki tıkanıklığı açmak için ilkel yöntemler kullanılan geçmiş zamanlarda çok büyük zahmetler ve masraflara katlanmak gerekiyordu. Üstelik pimaş boruları kırmadan tıkanıklık açma diye bir kavram bile yoktu. Küçük bir tıkanıklığı açmak bile saatlerce hatta günlerce uğraş gerektiriyor ve kırılan bölgelerin tekrardan tadilat yapılması için bir o kadar da masraf çıkarıyordu.
Pimaşda tıkanmaya yol açan ve en sık rastladığımız cisimler tuvalet ve klozetlere bilinçli veya bilinçsizce atılan her türlü bez ve tuvalet kağıdı gibi maddeler pimaşı tıkayan cisimler arasında zirveye oturmuş durumdadır. Eskiden tıkanıklık açma işlemi için kırılmayan yer kalmazken günümüzde yeni jenerasyon teknolojik cihazlarla hem kırmadan tıkanıklığı görmek hem de kırmadan tıkanıklığı açmak artık çok kolay bir şekilde yapılırken profesyonel olmayan kişilere bu işi yaptırmak masraflı bir yoldur. Kamerayla pimaş açma hizmetimizde pimaşda oluşan tıkanıklığın nedenini ve nerede olduğunu tespit için kanal görüntüleme makinesiyle tıkanıklığın olduğu noktaya kadar hiç zorlanmadan gönderilen kamera tıkanıklığı net olarak görmemize olanak sağlıyor. Eğer tıkanıklık makineyle açılamayacak türden ise o zaman devreye tıkanıklık açıcı kimyasal ürünler giriyor. Eğer kanal açma makinesiyle açılabilecek türden ise tıkanmış olan pimaşınızın içine gönderilen robot tıkanıklığa ulaşana kadar rahat bir şekilde ilerleyecektir. Pimaş tıkanıklığı olan noktaya geldiğinde zaten daha fazla ileriye gidemeyecektir. Bu noktada iş makineye düşüyor. Çok büyük türden açılmayacak tıkanıklıklar yani inşaat zamanından pimaşa giden moloz parçacıkları, el aletlerinin yıkanması sonucu beton, kireç, alçı, yapıştırıcı ürünler, derzdol vs. gibi maddelerin pimaş içinde donarak katı hal alıp tıkanması sonucu büyük çaplı tıkanıklıklar haricinde ki bütün pişmaş boru tıkanıklığı problemlerinizi pimaşınıza zarar vermeden temizliyoruz.

Klozet tıkanıklığının en büyük sebebi, hatalı kullanım yada düzensizce yapılan temizliktir. Klozeti tıkayan etkenler de diğer etkenlerden farksızdır. Atılmaması gereken ve su da çözünürlüğü olmayan tuvalet kağıtları, ıslak mendiller, pedler, çocuk bezleri, temizlik kovasından düşen bez, çocuk oyuncakları … sayabiliriz. Zamansız tıkanan klozetlerde ilk müdahaleniz olumlu sonuç vermeyebilir. Klozet açma yöntemleri adı altında

Tıkanıklığa sebep olan yabancı cisimler veya tortular, tıkanıklık açma makinesi ile açılarak doğru sonuç alınırken, tekrarlayan tıkanmalar da doğru sonuç almak tıkanmaya neden olan etkenlere bağlı olarak değişir. Kanalizasyon sisteminde meydana gelen birçok arıza özellikle tıkanma ve su sızıntıları kanalizasyon borularının deforme olmasından dolayı meydana gelmektedir. Tıkanan boruların her hangi bir cihaz ile açılması geçici bir çözüm olsa da tıkanmaya sebep olan deformasyon devam ettiği için zamanla tıkanma olayı da tekrar ortaya çıkmaktadır. Burada yapılması gereken tıkanmaya neden olan unsurları ortadan kaldırmak yada onarmaktır. Burada konuyu üç aşamada ele almak gerekir. Birincisi tıkanma olayının her hangi bir cisim kaçması neticesinde değil de kanalizasyon sisteminde bulunan kronik arızadan meydana gelip gelmediğini tespit etmek, ikincisi, kanalizasyon sisteminde bulunan tıkanıklık kronik arızadan meydana geldiği anlaşılırsa kronik arızaya sebep olan hususları tespit etmek, üçüncüsü ise tespit edilen arızayı en uygun yöntemle onarmak yada yenilemek

Tıkalı Lavabo Açma
Kameralı Lavabo Tıkanıklığı açma

Kanal Görüntüleme Çözümleri

Parasal sıkıntılar yaşıyorlarsa insanlar öncelikle tıkanma sorunlarını kendileri halletmeye çalışır. Ancak tıkanma ciddi boyutlardaysa borulara zarar vermemek için profesyonel bir firma aramanız gerekir. Eğer inatla kendiniz yapmaya çabalarsanız borulara, hatta zarar verirsiniz ve bu size daha fazla maliyete yol açar.

Çok ufak tıkanmalar tesisatçı çağırmadan açılabilir ancak bu genelde mutfak lavabosu veya banyo lavabosu için geçerlidir. Çeşitli kimyasal ve pompalarla bu tıkanıklıkları açabilirsiniz. Ancak sürekli tıkanma oluyorsa, kimyasalla bile açılmıyorsa artık bir kanal açma firmasını arama zamanı gelmiştir.

Bizi aradığınız takdirde 7/24Teber  Kanal Görüntüleme hizmetimiz ile tıkanıklıkların yerini ve nedenini kesin olarak belirler ve uzun süreli çözümler sunabiliriz.

Tuvalet Gider Açma

Tuvalet giderleri günümüzde sıkça tıkanmalara neden olmaktadır. Tuvalet gider açma hizmetimiz ile sizlere yerinde tesisat tıkanıklığı çözümü sağlıyoruz. Tuvalet gider açma her zaman kolay bir şekilde açılmayabilir. Bazı durumlarda bizim elimizdeki gider açma robotları da bu sorunu çözemeyebilir. Bu gibi durumların yaşanmaması için tuvalet tıkanıklığı oluşturacak çeşitli cisimleri veya maddeleri tuvalet giderlerine atmamız gerektiğini unutmayalım. Tuvalet gideri açmak için ilk yapmanız gereken internette satılan bir gider açıcı ile deneme yapmanızdır. Eğer gider açıcı sorunu çözemez ise kesinlikle tıkanıklık açma ustası çağırmanız gerekmektedir.

Tıkalı Tuvalet Açma

Tuvalet tıkanıklığı açmaTıkalı tuvalet açma işlemlerini yukarıda detaylıca özetledik. Bazı aramalarda tıkalı tuvalet açma işlemi bir çok kez aranmaktadır. Bizler tıkalı tuvalet açmak için öncelikle müşterilerimize kendi çabalarıyla tıkalı tuvalet açmalarını öneriyoruz. Bu önerileri de yukarıda belirttiğimiz şekilde yapılırsa sorunları kısa sürede çözüleceğini düşünüyoruz eğer çözülmezse ama tesisat ustası çağrılması gerekmektedir.

Tıkalı tuvalet açmak her ne kadar zor bir işlem olsada bazı durumlarda kolayca sorunu çözebilirsiniz.

İstanbul Tıkanıklık Açma konusunda geliştirilmiş olan sistemlere baktığımız zaman teknolojinin çok büyük bir etkisi olduğunu görebiliriz. Eski zamanlarda kullanıcıların bu durumlarda sürekli kullanımlardan sonra sıkıntı yaşamasının en büyük sebepleri arasında gösterebileceğimiz

BORU AÇMA

TIKALI BORU AÇMA

Kanalizasyon açmaGünümüzde gelişen teknoloji sayesinde kameralı robotlar kullanılarak tıkalı boru açma hizmeti tesisat kırılmadan yapılabilmektedir. Pimaş borularına zarar vermeden boru tıkanıklığı giderilmektedir.

İstanbul tüm ilçelerinde robotla kırmadan tıkalı gider borusu, tıkalı lavabo gider borusu, tıkalı tuvalet borusu, mutfak gider borusu, klozet borusu, tıkalı atık su borusu, tıkalı temiz su borusu ve tüm tıkalı borular tıkanıklığını açıyoruz. Bu teknikle hiçbir yere zarar vermeden, kırmadan, dökmeden tıkanan boruları açıyoruz.

Ev ya da işyerinizde bulunan lavabo borusu, tuvalet borusu, klozet borusu, banyo gider borusu, balkon gider borusu, kanalizasyon borusu gibi tüm atık su borusu tıkanıklıkları yaşanabilir. Bu durumlarda çok vakit kaybetmeden, daha fazla zarara ve maliyete girmemek adına boru açma servisimizi arayarak hızlı bir hizmet alabilirsiniz.

GİDER AÇMA

TIKALI GİDER AÇMA

Üsküdar Tesisat Servisi, Üsküdar Lavabo Tıkanıklığı Açma, Üsküdar Tıkalı Tuvalet Açma, Üsküdar Tıkanıklık Açma, Üsküdar Pimaş Açma, Üsküdar Gider Açma, Üsküdar Vidanjör, Üsküdar Kanal Açma, Üsküdar Kanalizasyon Temizleme, Üsküdar Loğar Açma, Üsküdar Tesisatçılar, Üsküdar Vidanjör Hizmeti,Atık su gideri tıkanıklığı açma hizmeti sunan firmamız banyo, tuvalet, küvet, lavabo, mutfak, pimaş giderleri gibi pis su gider borularının tıkanıklığını uygun fiyat politikası ile gidermektedir. Tıkalı gider açma alanında uzman ekibimiz son teknoloji donanımlarıyla gider tıkanıklığına kesin çözüm getirir.

Gider tıkanıklığı açma hizmeti sunan firmamız tuvalet gider borusu, mutfak giderleri, lavabo gideri, küvet gideri, klozet gider borusu, evye gideri, banyo su gideri, balkon su gideri gibi tüm atık su giderleri tıkanıklıklarını kırmadan kameralı sistemlerle açmaktadır. İstanbul tüm ilçe ve semtlerine sabit fiyat politikası ile robotla tıkalı gider açma işlemleri uyguluyoruz.

Gider açma kimyasalı, gider açıcı, gider açma teli kullanarak tıkanan giderleri açmak geçici gider açma yöntemlerindendir. Uygun gider açma fiyatları ile profesyonel destek almanızı öneriyoruz.

Gider borusu açma hizmeti Teber İnşaat Altyapı firmamızın şimdiye kadar pek çok müşterisine itina ile sunmuş olduğu hizmetlerdendir. Bu işi profesyonel bir anlayışla en temiz bir şekilde çözümlemek için hazırız.

Gider hatlarına atılan yabancı cisimler nedeniyle tıkanan giderleri kameralı görüntüleme cihazlar ile açıyoruz. Kırıp dökmeden, etrafa zarar vermeden tıkalı gider açma işlemini tamamlıyoruz.

Kanal Tıkanıklığı Açma

Kanal açma atık su tesisatlarında boru içerisinde çeşitli nedenlerden dolayı meydana gelen tıkanmaları açma hizmetidir. Kanal içinde oluşabilecek bir tıkanıklığın sebebinin tespiti ve açılması kameralı kanal açma makinalarımız ile sağlanmaktadır. Amacımız yüksek teknoloji desteğiyle tıkanıklık sorunlarınıza kesin ve hızlı çözüm üretmektir.

KANAL AÇMA
KANAL AÇMA

Kanal Neden Tıkanır?

 • Mutfak giderlerine yemek artıklarının dökülmesi kanal borularında atık birikimi, yağ birikimine neden olur. Bu da kanal tıkanıklığı sonucunu ortaya çıkarır. Bununla birlikte lavabodan kötü kokular gelmesine neden olur.
 • Tuvaletlere atılan katı cisimler, oyuncaklar, pedler, suda erimeyen peçete, tuvalet kağıdı benzeri cisimler tuvalet kanalının tıkanması
 • Yağmur oluklarına yaprak, toz, kuş tüyü ve benzeri cisimlerin girmesi ile oluşan kanal tıkanıklığı
KANAL AÇMA
KANAL AÇMA

Kanal tıkanması olayının gerçekleştiği durumlar hayatımız olumsuz etkiler. Bu tür tıkalı kanal sorunlarında tıkanıklığın açılması yeterli çözüm olmamakta, sorunun tekrar yaşanmaması için kanal tıkanıklık tespiti yapılması gerekir. Teber İnşaat Altyapı olarak tıkalı olan kanalları açmak için robotlu ve kameralı görüntüleme cihazlarımız ile profesyonel destek vermekteyiz.

Kameralı Kanal Açma

Kameralı kanal açma işlemlerinde kanalın girişinden kanal içine kanal görüntüleme kamerası ile müdahale edilir. Cihazın kamerasında bulunan led aydınlatma sayesinde karanlık olan kanalın içi rahat bir şekilde görülür. Tıkanıklığın sebebi belirlenir ve türüne göre en uygun aparat kanal tıkanıklık açma makinasının ucunda takılır. Bu aparatlar sayesinde kanal tıkanıklığı kolayca giderilir. Daha sonra kameralı kanal görüntüleme cihazı ile kanal içine, sorunun tamamen ortadan kalkıp kalmadığını kontrol etmek amacıyla tekrar bakılır. Bu sebeple kesinlikle tadilat gerektirmez. Kırmadan dökmeden kısa sürede tıkalı kanalı açabiliriz.

TIKALI KANAL AÇMA

Gider kanalları zamanla kullanıma bağlı olarak yada içerisine katı atık, erimeyen cisimler atılması sebebiyle tıkanabilir. Tuvalet kanalları, lavabo kanalları, logar kanalları, yağmur kanalları tıkanıklığı meydana geldiğinde vakit kaybetmeden tıkalı kanallar açılmalıdır.

Tıkalı olan kanallar kameralı kanal tıkanıklığı açma cihazları ile tadilatsız, kırmadan açılmaktadır. Son teknoloji robotla kanal açma hizmetimiz ile İstanbul Avrupa yakası tüm ilçe ve semtlere profesyonel hizmet veriyoruz. Kanallarda oluşan aşırı yağlanma ve katılaşmış tıkanıklıklara karşı kanal görüntüleme kamerası ile noktasal tespit yapılarak tıkalı kanal açılır.

Yüksek basınçlı su veren kanal açma makinası, kanal açma spirali gibi kanal açma araçları sayesinde kanal tıkanıklıklarını kolay bir şekilde çözüme kavuşturuyoruz. Korkulu kabuslarımızdan biri olan kanal tıkanıklıkları; giderlerden su gitmemesi, kanalizasyon tıkanıklığı yüzünden tuvalet taşması gibi sebeplerden ötürü yaşanabilir. Böyle durumlarda acilen kırmadan kameralı cihazla kanal açan tesisatçı çağırmalısınız.

KANAL TEMİZLEME

KANALİZASYON TEMİZLEME

Vidanjör
Vidanjör

Kanal Temizleme sıklıkla kullandığımız altyapı hizmetlerimizdendir. Hızla büyüyen ve nüfusu artan İstanbul şehrimizde altyapı sistemi son derece önemlidir. Kanalizasyon hattı içerisinde biriken katı atıklar, şehir içi altyapısında periyodik olarak temizlenmediği durumda kanalların dolmasına ve dolayısıyla kanalizasyon tıkanıklığına sebep olmaktadır. Kanal tıkanıklığı gelişmiş bir şehir olan İstanbul ilimizde asla görülmemesi gerek bir sorundur ve şehir insanının karşılaşmak istemediği bir durumdur. Kanallardaki pislik herhangi bir sızıntı durumunda çevreye ve insan sağlığına ciddi zarar verdiği gibi kanalın taşması durumunda etrafa yayılan kötü kokular da rahatsız edicidir.

Kombine kanal temizleme araçlarımız ile kanal içerisindeki kirlilik yüksek basınçlı su ile yumuşatılıp sürükleyerek rögar bacalarına kadar getirilmesini ve bu bacalardan vakum sistemi ile emilerek tank içerisine aktarılmasını sağlıyoruz.

Avcılar, Beylikdüzü, Büyükçekmece, Esenyurt başta olmak üzere İstanbul Avrupa yakası tüm ilçe ve semtlerine kanalizasyon temizleme hizmetleri vermekteyiz. Uzun yıllar deneyimimiz ile kanal temizleme konusunda İstanbul’da lider konumdayız.

Alt yapılarda meydana gelen arızaların (kanalizasyon arıza) tespit edilebilmesi için ileri teknoloji ürünü olan kanal görüntüleme kamerası ve robotu kullanıyoruz. Değişik çaplardaki kanalizasyon hatlarında ve her tip borulardaki tüm tıkanıklıkları tespit ederek, yapılması gereken işlemleri uyguluyor ve kanal temizlik sonrası görüntüleri rapor halinde sunuyoruz.

LAVABO AÇMA

LAVABO TIKANIKLIĞI AÇMA

lavabo tıkanıklığı açmaLavabo açma hizmeti sunan firmamız, pimaş borularına zarar vermeden robotla tıkanan lavabo sorunlarını çözmektedir. Avcılar, Bayrampaşa, Bağcılar, Beylikdüzü, Esenler, Esenyurt, Güngören başta olmak üzere İstanbul Avrupa yakası tüm ilçe ve semtlerinde kırmadan lavabo açma servisimiz 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Uygun lavabo tıkanıklığı açma fiyatları ve profesyonel ekibimiz ile tuvalet lavabosu, mutfak lavabosu, banyo lavabosu tıkanıklıklarına kesin çözüm sunuyoruz.

TIKANAN LAVABO NASIL AÇILIR?

Evde çok farklı tıkalı lavabo açma yöntemleri uygulanmaktadır. Tuz, sirke, karbonat, soda, sıvı lavabo açıcı, kostik lavabo açıcı, lavabo aç gibi kimyasalların yanında lavabo açma spirali, teli, sustası, pompası, aparat, kılavuz gibi lavabo açacağı denilen malzemeler de kullanılmaktadır. Ancak ne var ki en güçlü en etkili lavabo açıcı kullanılsa bile lavabo atık su borusu tıkanıklığına geçici çözüm olmaktan öteye gitmemektedir. Zaten lavabo açmak için başvurulan bu teknikler pratik bilgiler sayıldığından pratik çözüm sunar ama kalıcı değildir.

Sizde “tıkalı lavabo nasıl açılır,lavabom tıkandı, lavabo gideri tıkandı, nasıl açılır, ne yapılmalı” diye endişe ediyorsanız bizi arayarak servis kaydı oluşturun. Tıkalı lavabo açma ekibimiz anında müdahale ederek etrafı kirletmeden, kırmadan robotla tıkanıklığa sebep olan sorunu ortadan kaldırır. Tıkanan lavabo gider borusu kamera ile kontrol edilerek görüntüleme cihazları ile lavabo tesisatındaki sorunu tespit ederek çözüm sunar.

Logar Açma (0532) 772 41 14

Logarlar birçok sebepten ötürü tıkanır. Tıkanıklığın en büyük nedeni logar (rögar) içine katı cisimlerin atılmasıdır. Logar içine atılan katı cisimler atık suyun akışını engeller ve logar tıkanır.
Yıllar geçtikçe kanallarda oluşan korozyon, paslanma, çatlama ve kırılma gibi durumlarda logar tıkanıklığına sebep olmaktadır. Logarlar tıkandığında hemen müdahale edilmesi gerekir.

KLOZET AÇMA

KLOZET TIKANIKLIĞI AÇMA

tuvalet tıkanıklığı açma yöntemleri
tuvalet tıkanıklığı açma yöntemleri

Tıkalı klozet açma alanında uzman ekibimiz ve son teknoloji cihazlarımız ile İstanbul Avrupa yakası tüm ilçe ve semtlerine 7 gün 24 saat hizmet vermekteyiz. Alafranga tuvalet tıkanması da diyebileceğimiz wc klozet tıkanması genellikle tuvalete atılan ıslak mendil, klozet kokusu, sabun, bez gibi maddelerin atılması düşürülmesi ile oluşur.

Klozetler genel olarak hatalı kullanımdan dolayı tıkanır. Gereğinden fazla kullanılan tuvalet kağıdı, ped, çocuk bezi, temizlik bezi, ıslak mendil, oyuncak gibi maddeler klozet tıkanıklığına neden olmaktadır.

Evde yada işyerlerinde kullandığımız klozetlerin hatalı kullanımı nedeniyle de tıkanabilir. Gereğinden fazla kullanılan tuvalet kağıdının atılması, pedlerin, çocuk bezlerinin atılması
“Klozet tıkandı” nasıl açarım, ne yapmalıyım, klozete bez kaçtı diye endişe etmeyin. Böyle bir durumda klozet açıcı kimyasal kullanarak tıkanıklığı açmak geçici çözüm olmaktan öteye gidemez. Hatta klozet borusu delinip başınıza daha büyük bir dert açabilir. Robotla klozet açma tekniği kullanarak tıkanıklığa kesin çözüm sunuyoruz.

Klozetinizi zarar vermeden sökerek tıkanan klozeti açan ekibimiz sorunu giderdikten sonra tekrar yerine monte edip kullanılır hale getirir. Kesinlikle klozet gider borusuna, seramiklere zarar vermeden çizmeden tamamen teknolojik cihazlarımızla tıkanan klozet borusu içindeki maddeyi çekip çıkarıyoruz ve test ederek size teslim ediyoruz.

Tıkanan alafranga tuvalet ileri teknoloji robotlu kameralı cihazlarımız ile uygun fiyatlara açılır. Siz değerli müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmak için sürekli kendimizi geliştiriyor ve sizlere kesin çözümler sunuyoru.

PİMAŞ AÇMA

PİMAŞ TIKANIKLIĞI AÇMA

Pimaş Açma hizmetleri sunan firmamız, tıkalı pimaşlarınızı kameralı cihazlar ile açar. Pimaş tıkanıklığının sebebini ve yerini tespit eden pimaş açma makinalarımız ile kırmadan açarız. Banyo, mutfak, tuvalet, lavabo gibi tüm tıkalı pimaş boruları için profesyonel çözüm sunarız.

Pimaş, evlerde ve işyerlerinde kullanılan banyo, küvet, duşakabin, mutfak lavabosu, tuvalet gideri gibi atık suların bina dışındaki ana su hattına ya da rögarlara iletildiği PVC borulardır.

Robotla tıkalı Pimaş Açma servisi olarak İstanbul Avrupa yakası tüm semtlerine fiyat farkı olmadan hizmet vermekteyiz. Pimaş tıkanıklığı en sık rastlanılan sorunlardandır.

Pimaş borularına atılan yabancı cisimler, ıslak mendil, peçete, erimeyen tuvalet kağıtları, pedler, naylon poşetler, temizlik bezleri, oyuncaklar, yemek artıkları, atık yağlar pimaş borularının tıkanmasına neden olmaktadır. Özellikle çok eski pimaş borularda bu tip sonuçlar gözlemlenmiştir. Bununla birlikte tesisat döşeme esnasında pimaş boruya yeterli eğim verilmemesi ve pimaşın bir yerinde oluşan çökmelerde pimaş tıkanıklığına sebebiyet verir.

Lavabo, tuvalet, mutfak ve banyo giderlerindeki su akışının yavaşlaması tıkanıklığı size haber verir. Böyle bir durum karşısında hemen müdahale edilmesi gerekir. Aksi durumda tıkanıklık gerçekleştiğinde gider taşması meydana gelir. Gider borularının tamamen tıkanması yapılacak uygulamanın sürecini de zorlaştırmakta ve uzatmaktadır.

Pimaş açma işi ciddi bir iştir, profesyonel yardım alınması gerekir. Daha ucuza tıkanıklık açma işi yapan kişiler yada firmalar pimaş borulara zarar verebilir. Pimaş borularda çatlama, kırma, delme gibi sonuçlar sizlere daha pahalıya mal olabilir. Tamamen açılamayan tıkalı pimaşlar için tekrar tekrar bu işlemleri yaptırmak zorunda kalabilirsiniz.

Mutfak, banyo ve tuvalet gibi yerlerin kullanılamaz hale gelmesi günlük yaşamda ciddi sıkıntılar ortaya çıkarır. Atık su gider boruları kapanınca sular geri teper ve tuvalet, banyo ve mutfak gibi yerlerde birikintiler oluşturur. Bu birikintiler ortama kötü koku yaymasının yanında mikropların üreyerek hastalığa neden olması insanları ciddi şekilde rahatsız eder. Lavabo açıcı, gider açıcı, karbonat gibi kimyasallar kullanmak lavabo tıkanıklığı açma için geçici çözüm olmaktadır.

Kameralı pimaş açma işlemlerini kırmadan, robotla en kısa sürede yaparak, tıkanıklığa sebep olan sorunları zamanında müdahale ile ortadan kaldırıyoruz. İstanbul pimaş açma hizmetleri firmamız alanında uzman olan ekibiyle tıkanıklıkları açmak için son teknoloji makine, robot kullanır.

TUVALET AÇMA

Tuvalet açmaTUVALET TIKANIKLIĞI AÇMA

Kırmadan tuvalet tıkanıklığı açma hizmetimiz ile Arnavutköy, Avcılar, Bahçelievler, Beylikdüzü, Bakırköy, Bayrampaşa, Bağcılar, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Küçükçekmece, Sarıyer, Sultangazi başta olmak üzere İstanbul tüm ilçe ve semtlerine tuvalet tıkanıklığı açma servisimiz vardır.

Kırmadan, robotla tuvalet açma işlemi ile alaturka tuvalet, alafranga tuvalet, wc klozet tıkanıklığı giderilir. Son teknoloji cihazlarla tıkanıklığa sebep olan maddeler ya parçalanarak kanalizasyona gönderilir yada çekilerek dışarı çıkarılır. Bu sayede tuvalet gideri açılır. Tuvalet kağıdı ve benzeri cisimler tuvaleti tıkadı ise yüksek basınçlı su ile tıkalı tuvalet açılır.

Suda erimeyen tuvalet kağıtları, ıslak mendiller, sünger, temizlik bezleri, kadın pedleri ve çocuk bezleri tuvalete atıldığında tuvaletin tıkanmasına neden olur. Tuvalet giderinin eğimsiz olması, inşaat halinde tuvalete dökülen harç, çimento, moloz gibi maddeler de tuvalet tıkanıklığı oluşturur.

Tuvalet tıkanıklığı açma yöntemleri (teknikleri) arasında tıkanıklığı açmak için kimyasal (tuvalet açıcı asit-kimyasal) kullanılabilir ancak bu hem geçici çözüm olacak hem de tuvalet borusuna zarar verecektir. Yine bir diğer yöntem ise tuvalet pompası veya tuvalet açma teli kullanmaktır. Genelde katı cisimler tuvaleti tıkadığı için pompalar pek işe yaramaz. Tel yardımıyla da cisimleri dışarı çıkarabilirsiniz. Ancak tel çok fazla ileriye doğru gidemeyebilir ve hatta tuvalet gider borusuna takılabilir. Bu durumda tıkanmış tuvaleti açmak için kırmanız gerekebilir. Böyle çaresizliklerle karşılaşmamak için bizi arayarak servis kaydı açtırabilirsiniz. Uzman ekibimiz tuvalet tıkanıklığına çözüm sunacaktır.

PİMAŞ GÖRÜNTÜLEME

Sultangazi Tesisat Servisi, Sultangazi Lavabo Tıkanıklığı Açma, Sultangazi Tıkalı Tuvalet Açma, Sultangazi Tıkanıklık Açma, Sultangazi Pimaş Açma, Sultangazi Gider Açma, Sultangazi Vidanjör, Sultangazi Kanal Açma, Sultangazi Kanalizasyon Temizleme, Sultangazi Loğar Açma, Sultangazi Tesisatçılar, Sultangazi Vidanjör Hizmeti,Pimaş görüntüleme hizmetimiz ile mutfak lavabo gideri ya da tuvalet, balkon ve banyo giderlerinde meydana gelebilecek pimaş boru kırıklarını, çatlaklarını pimaş boru içi görüntüleme kameraları ile yapmaktayız. Son teknoloji ridgid marka boru içi görüntüleme sistemlerimiz kırıp dökmeden kesin çözüm üretiyoruz.

Pimaş hattında oluşan tıkanıklıkları açtıktan sonra pimaş görüntüleme robotu ile boru içi görüntüleme yaparak sorun tespitini sizlere bildiriyoruz. Şayet pimaş hattında eğim şüphesi, atık su akışında yavaşlama, duvardaki her hangi bir noktadan su sızıntısı gibi problemlerde uzman kadromuz ve ekipmanlarımız ile hizmet vermekteyiz.

Kamera ile pimaş boru içi görüntüleme işlemi tesisatın doğru döşenip döşenmediğini, boru içinde hasar olup olmadığını tespit etmemizde son derece önemlidir. Uygun çaplarda pimaş boruların içinde yaklaşık 25 metre derine inerek kameralı görüntüleme yapılabilir. Kamera sistemiyle pimaş boruların durumu görüntülenerek tıkanıklık tespiti yapılır ve tıkanıklık sebebi giderilir.

Kanal ve Gider Yıkama

vidanjör
vidanjör

Pimaş açma ve gider tıkanmalarında tıkanıklık açma makinesi ile sonuç alınamadığı durumlarda yüksek basınçlı su ile boru ve gider yıkama işlemi yapılır. Gider yıkama özelliği olan su jeti ile giderde oluşan yağ, atık, çamur gibi yabancı maddeleri basınçlı su ile temizlemekteyiz. Taşınabilir su jeti sayesinde boru, yağlı gider ve lavabo tıkanıklıkları temizlenerek açılır.

Teber Altyapı Tesisat olarak otel, restoran, hastane, imalathane ve endüstriyel fabrikalarda periyodik olarak atık su boru yıkama, gider borusu yıkama hizmeti vermekteyiz.

Gider borusunda oluşabilecek her türlü tıkanıklık için kanal ve boru yıkama makinemiz ile kesin çözümler alınmaktadır. Özellikle mutfak tesisatlarında aşırı yağlanma nedeniyle mutfak lavabo boruları tıkanmaktadır. Böyle bir durumda lavabo borusu yıkanarak temizlenmelidir. Buna ek olarak tuvalet, banyo gibi alanlardaki atık su gider boruları ve bina yağmurluk pimaş boruları da yıkanmaya ihtiyaç duyulabilir. Ev, işyeri ya da binanızda hiçbir yeri kırmadan dökmeden pis su gider hatları son teknoloji su jeti sayesinde yıkanır.

Basınçlı su jeti ile gider yıkama işlemi, kanal borusunda ya da atık su tesisatında karşılaşılabilecek tüm tıkanıklık sorunlarını kesin olarak gidermektedir. Tıkalı boruların, giderlerin tam kapsamlı temizliği için servisimizden yardım isteyebilirsiniz. Su jeti makinelerimiz çamur, sabun ve yağ sebebiyle tıkanan kanalları hızlı, etkili bir şekilde yıkayarak temizler.

KANALİZASYON TEMİZLEME

Şehir kanalizasyon şebekeleri zaman geçtikçe bir çok sebepten dolayı dolmakta, tıkanmaktadır. Kanalizasyon temizleme aracı kullanarak tıkalı olan kanalizasyon borularının temizlenmesini sağlamaktayız.

Kanalizasyon, evsel ve endüstriyel atık sularının toplandığı ve borularla şehir dışında güvenli yerlere taşındığı yaklaşık 30 cm çapında borulardan, logar bacalarından ve birleşme noktalarından oluşan yeraltı pis su atık şebekesidir.

Kanalizasyonlar çeşitli katı atık cisimler (kum,kil,kireç,kök vb) nedeniyle tıkanmaktadır. Kanalizasyon hattının hidrolik akışının düzgünce sağlanabilmesi, çevreye yayılacak kötü kokulara ve kanalizasyon taşmalarına engel olabilmek için kanalizasyon temizleme işleminin yapılması gereklidir.

Kanalizasyon borusu tüm atık suyu üzerinde taşıdığı için belirli zaman aralıklarıyla kanalizasyon temizleme yapmak gerekir.

ÇEKVALF YAPIMI

Çekvalf

Çekvalf Yapımı; lağım suyu basmasını, kanalizasyon geri tepmesini, lağım faresini ve lağım kokusunu engelleyen bir yöntemdir. Kanalizasyon sistemine montaj edilen tek yönlü çalışan önleyici bir mekanizmadır. Yönü yapılardan kanalizasyon ana hattına doğrudur.

Yapıların atık suları kanalizasyon hattına girmeden hemen önce çekvalfin içinden geçer. Su baskınları anında kanalizasyon hattından geri tepen atık suyun yapıların içine girmesi sonucunda basınçlı su ile otomatik olarak çekvalf kapığının kendiliğinden kapanması ile atık suların binanın içine girmesine engel olunmaktadır.

Çekvalf kullanımının bir amacı da kanalizasyondan gelecek kötü kokuların bina içine girmesini önlemektir. Kanallardan gelen pis kokuları engelleyen çekvalf aynı zamanda kanalizasyon ve rögarlarda yaşayan fare, hamamböceği gibi haşere türlerinin binalara girmesini de önler.

Kısaca çekvalf, kanalizasyondan gelebilecek her türlü tehlikelere karşı binaları korur. Lağım faresi, lağım kokusu ve lağım basması gibi durumlarla karşı karşıya kalmamak için çekvalf montajı yaptırmalısınız.

VİDANJÖR HİZMETLERİ

Şehirlerde oluşan lağım ve logar tıkanıklarını açmak için vidanjör kullanılır. Tüm resmi kurum ve kuruluşlara, konut, işyerlerine, fabrika, tesislere vidanjör hizmetleri vermekteyiz.

 • Yağmur suyu birikintilerinin temizliği
 • Kanalizasyon altyapı temizliği
 • Kanalizasyon menhollerinin temizliği
 • Yüksek debili sürekli vakum ile endüstriyel temizlik
 • Kanal tıkanıklığı açma
 • Firma içlerinde sıvıların taşınması
 • Evsel ve endüstriyel atıkların temizlenmesi
 • Atık su depolarının boşaltılması ve temizliği
 • Atık yağ havuzlarının temizliği
 • Basınçlı yüzey temizliği
 • Pis su ve atık suların temizlenmesi
 • Foseptik kuyularının temizliği

hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz tonajdaki vidanjör ile istediğiniz adrese belirttiğiniz gün ve saatte ulaşarak hizmet verilmektedir.

Kanalizasyon altyapı işleri ile ilgili geniş bir hizmet yelpazesi olan firmamız, evsel ya da endüstriyel atıksuların çekilerek taşınması, boşaltılması, kanalizasyon temizliği gibi vidanjör gerektiren bir çok sorunlu işlerde de hizmet sunmaktadır.

Vidanjör araçlarımızı saatlik, günlük, haftalık, aylık ya da senelik periyotlar için Vidanjör İsteğinde Buluna Bilirsiniz Firmamızdan. İstanbul vidanjör olarak başta İSTANBUL ilçeleri Vidanjör Hizmeti ARNAVUTKÖY Vidanjör , AVCILAR Vidanjör, BAĞCILAR Vidanjör, BAHÇELİEVLER Vidanjör, BAKIRKÖY Vidanjör, BAŞAKŞEHİR Vidanjör, BAYRAMPAŞA Vidanjör, BEŞİKTAŞ Vidanjör, BEYKOZ Vidanjör , BEYLİKDÜZÜ Vidanjör , BEYOĞLU Vidanjör , BÜYÜKÇEKMECE Vidanjör , ÇATALCA Vidanjör , ÇEKMEKÖY Vidanjör, ESENLER Vidanjör, ESENYURT Vidanjör,EYÜPSULTAN Vidanjör , FATİH Vidanjör, GAZİOSMANPAŞA Vidanjör, GÜNGÖREN Vidanjör, KADIKÖY Vidanjör, KAĞITHANE Vidanjör, KÜÇÜKÇEKMECE Vidanjör, SARIYER Vidanjör, SİLİVRİVidanjör, SULTANGAZİ Vidanjör,ŞİŞLİ Vidanjör, ÜMRANİYE Vidanjör, ÜSKÜDAR Vidanjör, ZEYTİNBURNU Vidanjörilçeleri olmak üzere avrupa yakası tüm ilçe ve semtlere vidanjör hizmeti aynı gün içerisinde vermekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA
WhatsApp